Logika wielowartościowa a kariera zawodowa.

Ucząc się informatyki zszokowała mnie prostota komputera opartego o binarny, dwuwartościowy system. Zero albo jeden, prawda lub fałsz, jest albo nie ma. W świecie rzeczywistym jest inaczej, jak to ktoś kiedyś powiedział, prawda jest jak dupa. Każdy ma swoją.

To kim jesteś? Serio pytam, popatrz na swój profil na Facebooku. Czy jesteś ciekawym świata podróżnikiem? Zdjęcia z wakacji mówią same za siebie, kochasz podróże, jesteś otwarty i chętny przygód. Po tym co lajkujesz widać też, że lubisz sarkastyczne i cyniczne podejście do życia. Fajna jest ta Twoja osoba z Facebooka, chciałbym ją kiedyś poznać.

To może jesteś tym profesjonalistą z Linked-Ina? Piękne zdjęcia, prawie jak z karty rowerowej, tylko starszy i pod krawatem. Widzę, że znasz języki i pasjonują Cię finanse. W ścieżce kariery dumnie wiszą nazwy największych firm. Pięknie.

A może Ty to ta osoba w pracy? Uśmiechnięta, przynosząca ciasto dla zespołu? Biorąca udział we wszystkich aktywnościach po pracy dusza towarzystwa na której wszyscy przełożeni mogą polegać. Skupiasz się na karierze więc dzielnie budujesz swój Networking i nie przeszkadzają Ci nadgodziny. I dokładnie wiesz gdzie widzisz się za 5 lat.

Jeszcze jedna teoria. Może Ty to ta mała osoba w poplamionym podkoszulku cicho popłakująca na kanapie. Zagubiona, przemęczona, bez pomysłu na siebie. Nie wiesz już komu możesz zaufać, z dawnymi przyjaciółmi kontakt się urwał. Nie było czasu. Nie lubisz zostawać sam w ciszy z tą osobą. Lubisz ją ale jest Ci przykro w jakim jest stanie. I mało komu ją przedstawiasz.

 

Cztery osoby, każda żywa i prawdziwa. Nie da się postawić nigdzie zera i jedynki. Bo nie ma jednej prawdy o nas. Każdy walczy i opowiada swoją historię. Każdy ma racje i takie samo prawo bytu. I żaden nigdy nie zdominuje.

Bo w prawdziwym świecie prawda nie zamarza.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s